مقاومت حرارتی پشم سنگ
آوریل 19, 2019
عایق کاری پشم سنگ

عایق کاری پشم سنگ

5 (100%) 1 vote

در این مقاله می خواهیم به روش های عایق کاری پشم سنگ در ساختمان بپردازیم. در ساختمان های برای عایق کاری دیواره ها و کف و سقف از پشم سنگ تخته ای استفاده می شود. بهتر است بدانید که بهترین زمانی که می توانید از عایق پشم سنگ تخته ای استفاده کنید زمانی است که مشغول ساخت دیواره ها و کف و سقف می باشید.

روش عایق کاری پشم سنگ در ساختمان در حال ساخت

روش کار به این صورت است که ابتدا یک لایه دیوار می چینیم ، سپس پشم سنگ را با طرق مختلف مانند میخ یا چسب پلاستیکی و یا از طریق کشیدن ملاتی که برای گچکاری استفاده می شود به چهار ضلع پشم سنگ تخته ای آن را به دیوار می چسبانیم. دقت داشته باشید که زمانی که پشم سنگ های تخته ای را کنار یکدیگر قرار می دهید حتما سعی نمایید فاصله تا جایی که امکان دارد بین آن ها نباشد.

سپس پس از این که این مرحله تمام شد و از استقرار درست پشم سنگ در دیوار اطمینان حاصل کردیم یک روکش سرتاسری از ورق های نایلونی را روی تمام سطحی که عایق کاری پشم سنگ انجام داده ایم می کشیم. علت این کار این است که زمانی که می خواهید لایه دوم دیوار را بچینید از ملات سیمان استفاده می کند و چون در ملات از آب استفاده می شود این روکش نایلونی مانع از نفوذ آب به درون عایق پشم سنگ می گردد.

پس از این که از استقرار و استحکام ورق نایلونی سوار شده روی پشم سنگ اطمینان حاصل کردید ، دیوار کشی دوم را صورت دهید. نکته حائز اهمیت دیگری که می تواند عایق کار شما کمک زیادی کند این است که تا جایی که می توانید فاصله دیوار دوم را از عایق پشم سنگ کم کنید . به دو علت این نکته را به شما بیان کردیم.

علت اول این است که زمانی که بین لایه عایق و لایه دیوار فاصله باشد ، میزانی هوا در بین آن ها حبس می شود که این هوا راندمان حرارتی مجموعه را پایین می آورد. علت دوم نیز مشخص است. اگر بین دیوار و لایه ها فاصله ایجاد کنید ، قطر دیوار زیاد می شود و این موضوع زیاد برای سازندگان مطلوب نخواهد بود.

روش عایق کاری پشم سنگ در ساختمان ساخته شده

اگر به دنبال این هستید که در ساختمان هایی که قبلا کار ساخت آن ها به پایان رسیده است ، عایق کاری توسط پشم سنگ انجام دهید ، بایستی به فاز بازسازی ساختمان بروید. روش کار برای عایق کاری پشم سنگ در ساختمان های ساخته شده به این صورت است که روی دیوار مورد نظر شاسی کشی از جنس فلز یا چوب صورت می گیرد. دقت داشته باشید که حتما قطر شاسی هایی که به کار می برید حداقل 4 سانتی متر باشد.

سپس ، پس از این که از استقرار مستحکم شاسی ها روی دیوار اطمینان حاصل کردیم، پشم سنگ های تخته ای را به صورت کشویی در شاسی ها از پایین شروع کرده و تا بالای دیوار قرار می دهیم. پس از این که تمام سطح دیوار را عایق های پشم سنگ پر کرد ، یک ورق نایلونی روی شاسی ها می کشیم که از ورود رطوبت به درون پشم سنگ ها جلوگیری کند. سپس روی شاسی ها دیوار کاذب خود را می سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *